logotyp

Tylko cztery oferty na budowę i przebudowę przejść dla pieszych

Oferty na budowę lub przebudowę tylko czterech z siedmiu przejść dla pieszych złożono w przetargu zorganizowanym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Ponieważ propozycje są wyższe od kosztorysów radni na nadzwyczajnej sesji zdecydują, czy zwiększą budżet na te inwestycje.


Oferty na budowę lub przebudowę tylko czterech z siedmiu przejść dla pieszych złożono w przetargu zorganizowanym przez Zarząd Dróg Powiatowych w  Lesznie. Ponieważ propozycje są wyższe od kosztorysów radni na nadzwyczajnej sesji zdecydują, czy zwiększą budżet na te inwestycje.

W ramach drugiego naboru wniosków na dofinansowanie zadań powiatowych i gminnych mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiat leszczyński złożył siedem wniosków na przebudowę i budowę przejść dla pieszych. Każdy z tych wniosków otrzymał 80 proc. dofinansowania kosztów robót.

W przetargu na siedem planowanych zadań złożono tylko cztery oferty, wszystkie należą do spółki Drogtranz z Góry.

Wykonawca za przebudowę przejścia dla pieszych  w pobliżu szkoły przy ul. Kościelnej w Brennie (gmina Wijewo) zaproponował 132,9 tys. zł (kosztorys 120 tys. zł), za budowę przejścia w Świerczynie (gmina Osieczna), przy skrzyżowaniu dróg w kierunku Grodziska i Osiecznej – 253 tys. zł (kosztorys 200 tys. zł), za przebudowę przejścia przy ul. Grotnickiej we Włoszakowicach, w rejonie skrzyżowania z ul. Kurpińskiego – 315,4 tys. zł (kosztorys 200 tys. zł), a za budowę przejścia w pobliżu przedszkola w Maruszewie (gmina Rydzyna) - 415,5 tys. zł (kosztorys 200 tys. zł).

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego zarekomendował Radzie Powiatu Leszczyńskiego zwiększenie wydatków na trzy pierwsze inwestycje. Nadzwyczajna sesja odbędzie się we wtorek 7 grudnia br. By otrzymać dofinansowanie z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg umowy z wykonawcami muszą zostać podpisane do 15 grudnia br.

W przetargu nie złożono ofert na budowę przejścia w pieszych w Oporówku (gmina Krzemieniewo) – w pobliżu szkoły, przebudowę przejścia przy ul. Wolności w Święciechowie – w rejonie szkoły oraz budowę przejścia dla pieszych przy ul. Dworcowej w Wilkowicach (gmina Lipno) – w rejonie marketu Dino.

2021-12-06