Powiat leszczyński oraz gminy Lipno, Osieczna i Rydzyna są partnerami projektu „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”. Inwestycja będzie w ok. 70 proc. dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W ramach wartej 9,2 mln zł inwestycji powstanie w powiecie leszczyńskim łącznie prawie 14 km dróg dla rowerzystów.

Firma Chod-Dróg z Krobi wykonuje prace przy budowie sieci połączeń rowerowych w gminie Osieczna. W ub.r. wykorytowano odcinek Kąkolewo – Łoniewo i część kolejnego - w stronę Osiecznej. W tym roku pracownicy kontynuują korytowanie pod budowę odcinka z Kąkolewa w kierunku Osiecznej i wykonują podbudowę kolejnych odcinków ścieżki. Ze względu na podłoże torfowe na części odcinka trzeba wykonać dodatkowe, specjalistyczne prace. Budowa 4,1 km ścieżki kosztować będzie ok. 2,3 mln zł.

Ta sama firma jest wykonawcą za ok. 2,7 mln zł ok. 3,8 km ścieżki rowerowej w gminie Rydzyna, wzdłuż drogi powiatowej z Dąbcza przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna. Dotąd ułożono nawierzchnie z kostki betonowej w Nowej Wsi, w połowie kwietnia br. rozpoczną się prace na odcinku w kierunku Dąbcza, aż do kościoła w tej miejscowości.

W gminie Lipno prace wykonuje firma Pawła Żaka z Leszna. Za ok. 3,5 mln zł powstanie 5,9 km ścieżki. W ub.r. wykonano odcinek w ul. Dworcowej w Wilkowicach i część odcinków w Mórkowie i w Wilkowicach. Obecnie trwa budowa ścieżki na ul. Powstańców Wielkopolskich w Lipnie.

2018-04-12Galeria zdjęć: