Zrealizowany projekt w SOSW w Rydzynie przynosi nadal wiele korzyści

Przebudowa drogi w Krzemieniewie coraz bliżej końca

Druga warstwa asfaltu na drodze Henrykowo – Strzyżewice

Początek przebudowy drogi Górka Duchowna - Targowisko

Spółka Drogbud Gostyń rozpoczęła przebudowę drogi powiatowej na odcinku Górka Duchowna – Targowisko w gminie Lipno.

Rozstrzygnięty przetarg na dachy

Trzy dachy SOSW Rydzyna będą zmodernizowane

Trwa przebudowa drogi Henrykowo – Strzyżewice

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna przebudowuje odcinek drogi powiatowej między Henrykowem a Strzyżewicami w gminie Święciechowa. Na czas wykonywanych prac droga jest wyłączona z ruchu.

Etapy prac na drodze w Krzemieniewie

Drugi etap remontu dachów SOSW Rydzyna

Powiat leszczyński wymieni w tym roku więźbę i pokrycia dachowe na kolejnych obiektach zabytkowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie.

Rozpoczęła się przebudowa drogi Henrykowo - Strzyżewice

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna rozpoczęło przebudowę odcinka drogi powiatowej między Henrykowem a Strzyżewicami w gminie Święciechowa. Na czas wykonywanych prac droga będzie wyłączona z ruchu.

Podpisana umowa na przebudowę drogi Górka Duchowna – Targowisko

Spółka Drogbud Gostyń przebuduje drogę powiatową nr 4757P na odcinku Górka Duchowna – Targowisko w gminie Lipno.

Umowa na przebudowę drogi w Henrykowie podpisana

W Starostwie Powiatowym w Lesznie 24.02 br. podpisana została umowa na przebudowę odcinka drogi powiatowej w Henrykowie w gminie Święciechowa. Zgodnie z nią prace zostaną wykonane do końca czerwca przez Przedsiębiorstwo Drogi i Ulice z Leszna.

Przebudowa ulicy Dworcowej w Krzemieniewie

Siedem ofert na przebudowę drogi w Henrykowie

Siedem ofert złożono w przetargu na przebudowę odcinka drogi powiatowej w Henrykowie w gminie Święciechowa. Najtańszą z nich – o wartości 735.940 zł – złożyło Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna.

Droga Górka Duchowna – Targowisko do przebudowy

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 4757P na odcinku Górka Duchowna – Targowisko w gminie Lipno. Wykonawcy oferty mogą składać do 12 lutego br.

Droga Gołanice – Jezierzyce Kościelne oficjalnie otwarta

Spółka Drogbud Gostyń przebudowała 4,2 km drogi powiatowej od Gołanic (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Zbarzewa).

Powiat leszczyński skutecznie sięga po unijne dotacje

Powiat leszczyński jest jednym z tylko sześciu powiatów w kraju, które w ostatnich sześciu latach wydały ponad 1000 zł na osobę pozyskanych z budżetu Unii Europejskiej pieniędzy – wynika z rankingu prestiżowego magazynu samorządowego Wspólnota.

Droga Gołanice – Jezierzyce Kościelne otwarta dla ruchu

Trwa przebudowa drogi w Jezierzycach Kościelnych

Spółka Drogbud Gostyń wykonuje roboty w Jezierzycach Kościelnych, na przebudowywanej drodze powiatowej z Gołanic do tej miejscowości. Na czas wykonywanych prac wprowadzono objazdy.

Powiat leszczyński ponownie krajowym liderem inwestycji

Powiat leszczyński zajął drugi rok z rzędu pierwsze miejsce wśród powiatów w rankingu prestiżowego magazynu samorządowego Wspólnota „Liderzy inwestycji”. Średnie wydatki inwestycyjne wyniosły 658,81 zł na osobę. Ocena specjalistów uwzględniała wydatki majątkowe w trzech ostatnich latach, czyli w 2017, 2018 i 2019.

Rusza modernizacja ewidencji geodezyjnej w gminie Rydzyna

Powiat leszczyński otrzymał do 1.019.991 zł dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na wart 1.999.990 zł projekt „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Leszczyńskiego wraz z rozbudową e-usług”.

Finał przebudowy drogi Lipno-Smyczyna

29 września br. oficjalnie zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 4769P na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie do wiaduktu w Smyczynie.