Rusza przebudowa drogi Osieczna - Goniembice

Spółka Colas Polska rozpoczęła przebudowę drogi Osieczna – Goniembice. W związku z szerokim zakresem prac droga aż do odwołania droga na tym odcinku będzie zamknięta dla ruchu. Wprowadzony został objazd przez Leszno.

Przebudowa ul. Mórkowskiej w Wilkowicach oficjalnie zakończona

Przebudowa drogi powiatowej – ul. Mórkowskiej została oficjalnie zakończona.

Przebudowana droga Osieczna – Łoniewo – Kąkolewo oficjalnie oddana do

Przy nowym rondzie w powiecie leszczyńskim odbyło się oficjalne zakończenie przebudowy drogi powiatowej Osieczna - Łoniewo – Kąkolewo.

Nowa zieleń przy Powiatowym Węźle Rowerowym Święciechowa

Teren przy Powiatowym Węźle Rowerowym "Święciechowa" został zagospodarowany zielenią. Powstała tam przestrzeń do edukacji ekologicznej połączona z miejscem odpoczynku dla rowerzystów.

Powiat leszczyński najlepszy w Wielkopolsce

Powiat leszczyński zajął dziewiąte miejsce wśród powiatów, które w latach 2014-2021 wydały najwięcej pozyskanych z budżetu Unii Europejskiej pieniędzy – wynika z rankingu prestiżowego magazynu samorządowego Wspólnota.

Zakończona przebudowa drogi Osieczna – Łoniewo - Kąkolewo

Spółka Strabag zakończyła przebudowę drogi powiatowej Osieczna - Łoniewo – Kąkolewo.

Przebudowa ul. Mórkowskiej w Wilkowicach zakończona

Po zakończeniu robót przez spółkę Strabag w tym tygodniu nastąpi odbiór techniczny przebudowy drogi powiatowej – ul. Mórkowskiej w Wilkowicach.

Powiat z dotacją na sprzęt komputerowy

Powiat leszczyński podpisał z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowę o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 – 2020 wartego 174 tys. zł projektu doposażenia Starostwa Powiatowego w Lesznie w sprzęt komputerowy i oprogramowanie.

Przebudowa drogi Osieczna – Kąkolewo bliska zakończenia

Przebudowa drogi powiatowej Osieczna - Łoniewo – Kąkolewo zbliża się do zakończenia.

Umowa na przebudowę drogi Osieczna – Goniembice podpisana

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa na przebudowę drogi powiatowej Osieczna – Goniembice wraz z budową ścieżki rowerowej.

Kolejne dwa dachy obiektów SOSW Rydzyna zmodernizowane

Zakończył się trzeci etap remontu więźby i pokrycia dachowego budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie. W tym roku wyremontowane zostały kolejne dwa obiekty

Wiata turystyczna w Boszkowie oddana do użytku

Przy drodze powiatowej - ul. Starkowskiej w Boszkowie Letnisku oddano oficjalnie do użytku wiatę turystyczną. W spotkaniu uczestniczył m.in. członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski.

Trzy oferty na przebudowę drogi Osieczna - Goniembice

Trzy oferty złożone zostały w przetargu na największą w ostatnich latach inwestycję - przebudowę drogi powiatowej Osieczna – Goniembice wraz z budową ścieżki rowerowej. Najtańsza z propozycji wynosi 19,4 mln zł.

Umowa podpisana

W dniu 8 lipca 2022 r. podpisana została umowa pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Powiatem Leszczyńskim na realizację zadania pn.:" Zagospodarowanie zielenią terenu w okolicach węzła rowerowego Święciechowa wraz z elementami ścieżki ekoedukacyjnej"

Podziel się swoją opinią

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej rozwoju Leszczyńskiego Obszaru Wsparcia Funkcjonalnego.

Przetarg na przebudowę drogi Osieczna – Goniembice ogłoszony

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na największą w ostatnich latach inwestycję: przebudowę drogi powiatowej Osieczna – Goniembice i budowę ścieżki rowerowej.

Nowy asfalt na drodze do Kąkolewa

Na przebudowywanej drodze powiatowej w kierunku Kąkolewa układana jest dziś druga warstwa asfaltu.

Wiata turystyczna w Boszkowie Letnisku prawie gotowa

Trwają końcowe prace przy budowie wiaty turystycznej w Boszkowie Letnisku. Jeszcze przed sezonem wakacyjnym rowerzyści i spacerowicze otrzymają do dyspozycji miejsce, w którym można chwilę odpocząć czy schronić się przed deszczem.

Przebudowywana droga Osieczna – Łoniewo z pierwszym asfaltem

Na przebudowywanej drodze powiatowej Osieczna - Łoniewo – Kąkolewo układana jest pierwsza warstwa asfaltu.

Promesa dofinansowania z Polskiego Ładu dla powiatu leszczyńskiego

Wicestarosta Maciej Wiśniewski odebrał dziś promesę przyznanego powiatowi leszczyńskiemu dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przebudowy drogi powiatowej Osieczna – Goniembice wraz z budową ścieżki rowerowej.

Droga Osieczna – Kąkolewo w przebudowie

Trwa przebudowa drogi powiatowej Osieczna przez Łoniewo do Kąkolewa.