Podziel się swoją opinią

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej rozwoju Leszczyńskiego Obszaru Wsparcia Funkcjonalnego.

Nowy asfalt na drodze do Kąkolewa

Na przebudowywanej drodze powiatowej w kierunku Kąkolewa układana jest dziś druga warstwa asfaltu.

Przebudowywana droga Osieczna – Łoniewo z pierwszym asfaltem

Na przebudowywanej drodze powiatowej Osieczna - Łoniewo – Kąkolewo układana jest pierwsza warstwa asfaltu.

Droga Osieczna – Kąkolewo w przebudowie

Trwa przebudowa drogi powiatowej Osieczna przez Łoniewo do Kąkolewa.

Rusza remont kolejnych dwóch dachów SOSW Rydzyna

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie podpisana została umowa na przebudowę dwóch dachów zabytkowych budynków będących częścią siedziby tej placówki. To trzeci etap kompleksowej modernizacji więźby dachowej obiektów szkolnych.

W 2022 r. zakończy się cyfryzacja powiatowej mapy zasadniczej

W 2022 r. zakończone zostanie tworzenie numerycznej mapy zasadniczej dla całego obszaru powiatu leszczyńskiego, tj. dla 96 obrębów ewidencyjnych. Obecnie obejmuje ona 87 obrębów.

Przebudowa drogi powiatowej w Kłodzie

Spółka Nodo z Leszna przebudowuje drogę powiatową i buduje ciąg pieszo – rowerowy w Kłodzie.

Strabag przebudowuje drogę Osieczna - Kąkolewo

Strabag przebudowuje drogę Osieczna - Kąkolewo przez Łoniewo do Kąkolewa.

Droga w Kłodzie w przebudowie

Strabag przebudowuje drogę w Wilkowicach

W Wilkowicach trwa przebudowa drogi powiatowej – ul. Mórkowskiej.

Droga Osieczna – Kąkolewo w przebudowie

Spółka Strabag przebudowuje drogę powiatową z Osiecznej przez Łoniewo do Kąkolewa.

Jedna oferta na przebudowę dachów SOSW Rydzyna

Jedna oferta została zgłoszona w przetargu na przebudowę dachów dwóch zabytkowych budynków będących częścią siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie. To trzeci etap kompleksowej modernizacji więźby dachowej obiektów szkolnych.

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021 rok.

Wkrótce remont kolejnych dachów SOSW Rydzyna

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło przetarg na przebudowę dachów dwóch zabytkowych budynków będących częścią siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie. To trzeci etap kompleksowej modernizacji więźby dachowej obiektów szkolnych.

Cyfryzacja zasobów geodezyjnych powiatu coraz bliżej końca

Do końca 2022 r. cały obszar powiatu leszczyńskiego objęty zostanie numeryczną mapą zasadniczą. Do zakończenia cyfryzacji zasobów geodezyjnych pozostały jeszcze tylko dwa etapy.

Droga z Osiecznej w kierunku Kąkolewa będzie zamknięta od 4 maja br.

W związku z wykonywaną przebudową droga powiatowa z Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa od 4 maja br. zostanie zamknięta dla ruchu.

Ul. Mórkowska w Wilkowicach częściowo już szersza

W Wilkowicach układana jest pierwsza nawierzchnia asfaltowa na poszerzonych odcinkach drogi powiatowej – ul. Mórkowskiej.

Trwa poszerzanie drogi w Wilkowicach

Spółka Strabag rozpoczęła poszerzanie i wzmacnianie jezdni przebudowywanej drogi powiatowej – ul. Mórkowskiej w Wilkowicach. W związku z tym występować będą tam okresowe ograniczenia w ruchu, w tym wprowadzany będzie ruch wahadłowy.

Trwa przebudowa drogi powiatowej w Wilkowicach

Trwają początkowe roboty przy przebudowie 2,6 km drogi powiatowej - ul. Mórkowskiej w Wilkowicach. Prace wykonywane są przy pełnym obciążeniu ruchem.

Rusza przebudowa ul. Mórkowskiej w Wilkowicach

4 lutego br. spółka Strabag rozpocznie przebudowę drogi powiatowej - ul. Mórkowskiej w Wilkowicach. Przez kilka dni kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, w tym z ruchem wahadłowym.

Trwa przebudowa drogi w Kłodzie