Spółka Colas Polska rozpoczęła w czerwcu najtrudniejszy etap największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego. Od kilku dni trwa przebudowa ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach.

Do września 2018 r. przebudowana zostanie droga Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny (21,5 km) oraz zbudowany nowy odcinek do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 (6,5 km). Inwestycja realizuje pięć samorządów, których liderem jest powiat leszczyński.

Spółka Colas rozpoczęła roboty drogowe na ul. Kurpińskiego we Włoszakowicach. To najtrudniejszy z ośmiu odcinków wartej 56, 4 mln zł inwestycji, gdyż wymaga wykonania w bardzo krótkim czasie ogromnego, wielobranżowego zakresu prac w trudnym geologicznie terenie.

By prace zostały maksymalnie sprawnie wykonane Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie wyłączył część ul. Kurpińskiego z ruchu. Zakaz wjazdu obowiązuje na odcinku od kościoła do parkingu przy Urzędzie Gminy Włoszakowice. Po sfrezowaniu starego asfaltu wykonana zostanie nowa konstrukcja drogi i poszerzenie jezdni do trzech pasów.

Po zakończeniu przebudowy tego odcinka na czas wykonywanych prac zamknięte będą kolejne odcinki ul. Kurpińskiego, aż do torów kolejowych.

Fot. UG Włoszakowice

2018-06-22