Dziś oficjalnie została oddana do użytku po przebudowie droga powiatu leszczyńskiego Mórkowo – Wilkowice. W ub.r. zbudowano przy niej ciąg pieszo – rowerowy.

Spółka Drogbud Gostyń przebudowała ok. 3,7 km drogi powiatowej, od skrzyżowania drogi Lipno – Smyczyna w Mórkowie do ul. Dworcowej w Wilkowicach. Jezdnia została poszerzona do sześciu metrów, zbudowano chodniki, przebudowano odwodnienie, oczyszczono i wyprofilowano rowy drogowe. Zamontowane zostały aktywne oznakowanie przejścia dla pieszych, radar z tablicą informującą o prędkości ruchu pojazdu oraz powstały perony wzdłuż przystanków autobusowych w Mórkowie i Wilkowicach.

Inwestycja kosztowała ok. 4,7 mln zł, z czego połowę stanowiła dotacja z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, a 600 tys. zł przekazała gmina Lipno.

W uroczystym oddaniu do użytku przebudowanej drogi uczestniczyli m.in. radni powiatu leszczyńskiego i gminy Lipno, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki i wójt gminy Lipno Łukasz Litka.

2019-10-04Galeria zdjęć: