logotyp

Powstaną kolejne dwa odcinki ścieżek rowerowych

Powstaną kolejne dwa odcinki ścieżek rowerowych


Siedem firm złożyło oferty w przetargu na budowę kolejnych dwóch odcinków ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim: Wilkowice – Święciechowa i Święciechowa w kierunku Gołanic. Najtańszą z nich o wartości ok. 985 tys. zł złożyła spółka Nodo z Leszna.

Ogłoszony przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie obejmuje budowę dwóch odcinków ścieżek rowerowych o nawierzchni asfaltowej: od wiaduktu w Wilkowicach do ronda w Święciechowie i dalej w kierunku Gołanic, aż do istniejącej ścieżki ze Święciechowy do Gołanic (łącznie 2,6 km).

W przetargu złożono siedem ofert, najtańsza z nich należy do spółki Nodo z Leszna, wynosi 985.290 zł i jest niższa od kosztorysu o ponad 400 tys. zł. Termin wykonania prac to 30 czerwca 2021 r.

Jeszcze we wrześniu br. powiat złoży wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Projekt obejmować będzie dodatkowo m.in. utworzenie kolejnego miejsca przesiadkowego przy ścieżkach rowerowych powiatu leszczyńskiego – przy cmentarzu w Gołanicach.  

 

2020-09-17