logotyp

Powiat z dotacją na przebudowę drogi w Kłodzie

Powiat leszczyński uzyskał ok. 3,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi przez Kłodę w gminie Rydzyna.


Powiat leszczyński uzyskał ok. 3,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi przez Kłodę w gminie Rydzyna.

Samorząd powiatowy złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi przez Kłodę z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Projekt powiatu znajdował się na liście rezerwowej, z szansą na uzyskanie dotacji w przypadku oszczędności na przetargach innych inwestycji sklasyfikowanych wyżej w rankingu konkursu. Niedawno premier Mateusz Morawiecki zatwierdził zmienioną listę zadań rekomendowanych do dofinansowania. Powiat otrzyma dotację stanowiącą 50 proc. poniesionych kosztów, czyli ok. 3,2 mln zł.

Zgodnie z podpisaną umową ze spółka Nodo z Leszna przebudowanych zostanie 2,3 km drogi przez Kłodę, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 do wiaduktu drogi ekspresowej. Zakres prac przewiduje  poszerzenie drogi do sześciu metrów, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowań, chodników i sześciu przystanków autobusowych (wyposażone zostaną w perony), oznakowanie przejścia dla pieszych aktywną sygnalizacją ostrzegawczą, montaż w pobliżu przedszkola radaru z tablicą informującą o prędkości pojazdu. Projekt zakłada też budowę 2,2 km drogi pieszo – rowerowej.

Inwestycja będzie kosztować ok. 6,4 mln zł, z czego połowę stanowić będzie dotacja, a resztę kosztów pokryją powiat i gmina Rydzyna. Umowny termin zakończenia prac to 15 maja 2022 r.

2021-11-29