Od 17 lutego br. droga powiatowa w Kłodzie zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od torów kolejowych do wiaduktu nad drogą ekspresową S5. W czasie wykonywanych robót będzie obowiązywał objazd.

Spółka Nodo przebudowuje 2,3 km drogi powiatowej w Kłodzie i buduje 2,2 km drogi pieszo – rowerowej. Dotychczas roboty były wykonywane bez wyłączania drogi z ruchu. 17  lutego br.  zamknięty zostanie odcinek od przejazdu kolejowego do wiaduktu nad S5. Spółka Nodo przebudowywać tam będzie konstrukcję jezdni, dokończy budowę kanalizacji deszczowej i ułoży pierwszą warstwę asfaltu. Potem sukcesywnie zamykane będą kolejne odcinki modernizowanej drogi.

W związku z planowanym zamknięciem dla ruchu odcinka drogi w Kłodzie wprowadzony zostanie objazd przez Kaczkowo i Czerninę.

Obecnie prace w Kłodzie wykonywane są na kilku odcinkach, gdzie układana jest kanalizacja deszczowa, krawężniki, konstrukcja ścieżki rowerowej.  

Połowę kosztów wartej 6,4 mln zł inwestycji pokryje dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę pieniędzy wyda powiat (2,2 mln zł) i gmina Rydzyna (1 mln zł).

RFRD logo

2022-02-16Galeria zdjęć: