logotyp

Powiat otrzyma dotacje na przebudowę i budowę siedmiu przejść dla pies

Powiat leszczyński otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 864 tys. zł dofinansowania na budowę i przebudowę kolejnych siedmiu przejść dla pieszych.


Powiat leszczyński otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 864 tys. zł dofinansowania na budowę i przebudowę kolejnych siedmiu przejść dla pieszych.

W pierwszym naborze wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę i budowę siedmiu przejść dla pieszych (po jednym w każdej gminie powiatu) powiat leszczyński otrzymał 488 tys. zł dotacji. To pozwoli na sfinansowanie po 80 proc. kosztów każdego  z tych zadań. Inwestycje mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

W uzupełniającym naborze o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiat leszczyński złożył kolejnych siedem wniosków na przebudowę i budowę przejść dla pieszych, także po jednym dla zadań w każdej gminie. Dofinansowanych zostanie wszystkie siedem zadań, a łączna kwota dotacji – do 864 tys. zł – pozwoli na pokrycie 80 proc. kosztów robót.

Powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie na:

1. Przebudowę przejścia dla pieszych przy ul. Kościelnej w Brennie (gmina Wijewo) – w pobliżu szkoły

2. Budowę przejścia dla pieszych w Maruszewie (gmina Rydzyna) – w pobliżu przedszkola

3. Budowę przejścia dla pieszych w Oporówku (gmina Krzemieniewo) – w pobliżu szkoły

4. Budowę przejścia dla pieszych w Świerczynie (gmina Osieczna) - przy skrzyżowaniu dróg w kierunku Grodziska i Osiecznej

5. Przebudowę przejścia dla pieszych przy ul. Wolności w Święciechowie – w rejonie szkoły

6. Budowę przejścia dla pieszych przy ul. Dworcowej w Wilkowicach (gmina Lipno) – w rejonie marketu Dino

7.  Przebudowę przejścia dla pieszych przy ul. Grotnickiej we Włoszakowicach – w rejonie skrzyżowania z ul. Kurpińskiego

W ramach planowanych zadań w rejonie sześciu przejść (bez Włoszakowic) ustawione zostaną radary informujące o prędkości pojazdów. Ponadto wybudowane zostaną nowe odcinki chodników: w Maruszewie (300 mb), Włoszakowicach (280 mb) i Świerczynie (200 mb). 

Termin wykonania prac to lipiec 2022 r.

2021-11-12