logotyp

Kolejnych siedem przejść dla pieszych do budowy lub przebudowy

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na budowę i przebudową siedmiu przejść dla pieszych na drogach powiatu leszczyńskiego. Zadania te będą dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na budowę i przebudową siedmiu przejść dla pieszych na drogach powiatu leszczyńskiego. Zadania te będą dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach drugiego naboru wniosków na dofinansowanie zadań powiatowych i gminnych mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiat leszczyński złożył siedem wniosków na przebudowę i budowę przejść dla pieszych. Każdy z tych wniosków otrzymał 80 proc. dofinansowania kosztów zaplanowanych prac. Łącznie powiat leszczyński dostanie do 864 tys. zł wsparcia z budżetu państwa.

Powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie na:

1. Przebudowę przejścia dla pieszych przy ul. Kościelnej w Brennie (gmina Wijewo) – w pobliżu szkoły

2. Budowę przejścia dla pieszych w Maruszewie (gmina Rydzyna) – w pobliżu przedszkola

3. Budowę przejścia dla pieszych w Oporówku (gmina Krzemieniewo) – w pobliżu szkoły

4. Budowę przejścia dla pieszych w Świerczynie (gmina Osieczna) - przy skrzyżowaniu dróg w kierunku Grodziska i Osiecznej

5. Przebudowę przejścia dla pieszych przy ul. Wolności w Święciechowie – w rejonie szkoły

6. Budowę przejścia dla pieszych przy ul. Dworcowej w Wilkowicach (gmina Lipno) – w rejonie marketu Dino

7.  Przebudowę przejścia dla pieszych przy ul. Grotnickiej we Włoszakowicach – w rejonie skrzyżowania z ul. Kurpińskiego

W ramach planowanych zadań w rejonie sześciu przejść (bez Włoszakowic) ustawione zostaną radary informujące o prędkości pojazdów. Ponadto wybudowane zostaną nowe odcinki chodników: w Maruszewie (300 mb), Włoszakowicach (280 mb) i Świerczynie (200 mb).

Na oferty wykonawców ZDP czeka do 3 grudnia br. Termin wykonania prac to 29 lipca 2022 r.

 

2021-11-25