logotyp

Umowa o dofinansowanie przebudowy i budowy przejść dla pieszych podpis

Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisana została umowa o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowy i budowy trzech przejść dla pieszych: w Brennie, Świerczynie i Włoszakowicach.


Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisana została umowa o dofinansowanie z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowy i budowy trzech przejść dla pieszych: w Brennie, Świerczynie i Włoszakowicach.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha podpisali umowy z Tomaszem Małyszką, dyrektorem Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Powiat leszczyński otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 80 proc. dofinansowania kosztów przebudowy trzech przejść dla pieszych.

Spółka Drogtranz z Góry przebuduje za 133 tys. zł przejścia dla pieszych w pobliżu szkoły przy ul. Kościelnej w Brennie (gmina Wijewo) oraz za 315 tys. zł przy ul. Grotnickiej we Włoszakowicach, w rejonie skrzyżowania z ul. Kurpińskiego. Zbuduje także za 253 tys. zł przejście w Świerczynie (gmina Osieczna), przy skrzyżowaniu dróg w kierunku Grodziska i Osiecznej.

RFRD logo

2021-12-30