logotyp

Przejścia dla pieszych będą w powiecie bezpieczniejsze

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na budowę i przebudowę siedmiu przejść dla pieszych na drogach powiatu leszczyńskiego, po jednym zadaniu dla każdej z gmin.


Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na budowę i przebudowę siedmiu przejść dla pieszych na  drogach powiatu leszczyńskiego, po jednym zadaniu dla każdej z gmin.

W ramach naboru wniosków na dofinansowanie zadań powiatowych i gminnych mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiat leszczyński złożył siedem wniosków na budowę i przebudowę przejść dla pieszych. Każdy z tych wniosków otrzymał 80 proc. dofinansowania kosztów zaplanowanych prac. Łącznie powiat leszczyński dostanie do 488 tys. zł wsparcia z budżetu państwa.

Powiat leszczyński otrzymał dotacje na:

1. budowę nowego przejścia dla pieszych w Boszkowie Letnisku, przy ul. Dworcowej, w rejonie zjazdu z parkingu gminnego

2. przebudowę przejścia dla pieszych w Pawłowicach (gmina Krzemieniewo), przy budynku szkoły podstawowej

3. przebudowę przejścia dla pieszych w Kąkolewie (gmina Osieczna), przy budynku szkoły podstawowej

4. przebudowę przejścia dla pieszych w Święciechowie, przy skrzyżowaniu ul. Leszczyńskiej i Kosmonautów

5. przebudowę przejścia dla pieszych w Rydzynie, przy ul. Wolności w Rydzynie, przy budynku szkoły podstawowej

6. przebudowę przejścia dla pieszych w Wijewie, przy ul. Powstańców Wielkopolskich, przy budynku szkoły podstawowej

7. przebudowę przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów w Mórkowie (gmina Lipno), za kościołem w kierunku Lipna

Inwestycje będą wykonane do 31 sierpnia 2022 r. Projekty zakładają m.in. rampy krawężnikowe, system fakturowych oznaczeń nawierzchni, oświetlenie przejść. Na jezdni przed przejściem zastosowane będą pasy wibracyjno - akustyczne, skutkujące obniżeniem prędkości pojazdów. Dodatkowo w Mórkowie, Rydzynie, Wijewie i Boszkowie ustawione zostaną radary informujące o prędkości ruchu pojazdów.

ZDP w Lesznie czeka na oferty wykonawców do 29 października br.

2021-10-14