logotyp

Powiat z dotacją na nasadzenia zieleni przy węźle rowerowym

Nasadzenia zieleni będą z lewej strony ścieżki rowerowej Powiat leszczyński otrzyma 16,7 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa wielkopolskiego na zagospodarowanie zielenią terenu w okolicach Powiatowego Węzła Rowerowego „Święciechowa”.


 

Powiat leszczyński otrzyma 16,7 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa wielkopolskiego na zagospodarowanie zielenią terenu w okolicach Powiatowego Węzła Rowerowego „Święciechowa”.

W 2021 r. zbudowana została ścieżka rowerowa z Wilkowic do Święciechowy i dalej w kierunku Gołanic. Przy rondzie w Święciechowie powstał Powiatowy Węzeł Rowerowy „Święciechowa”, a w ramach którego zamontowana została wiata z ławkami, a teren wokół niej utwardzony i dodatkowo wyposażony w stojaki na rowery, mapę sieci ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim i stację napraw rowerów.

W 2022 r. powiat złożył wniosek o dofinansowanie z Programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” projektu „Zagospodarowanie zielenią terenu w okolicach węzła rowerowego „Święciechowa” wraz z elementami ścieżki eko-edukacyjnej”. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał samorządowi powiatowemu 16,7 tys. zł dotacji na szacowany na 20,9 tys. zł projekt.

W ramach tego projektu przy ścieżce rowerowej przewidziane są nasadzenia zieleni na 140 m2 powierzchni (krzewy, byliny ozdobne, zioła oraz drzewa liściaste) oraz montaż dwóch tablic edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i domku dla owadów zapylających.

2022-06-02