Zakończył się trzeci etap remontu więźby i pokrycia dachowego budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie. W tym roku wyremontowane zostały kolejne dwa obiekty.

Powiat leszczyński od 2019 r. realizuje projekt „Rydzyna, oficyny zamkowe (XVIII w.), obecna siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka – wymiana części więźby dachowej i pokrycia dachowego”. W dwóch dotychczasowych etapach wymieniona została więźba i pokrycie dachowe w sześciu obiektach SOSW Rydzyna. Prace kosztowały 930 tys. zł, z czego 603 tys. zł stanowiła dotacja z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ochrona Zabytków.

W siedzibie SOSW Rydzyna nastąpił odbiór robót związanych z trzecim etapem przebudowy i modernizacji dachów na kolejnych dwóch obiektach szkolnych. Prace wykonało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Robert Nortman ze Święciechowy i Remondek Sebastian Gorczyca z Lipna. Całkowity koszt to 434, 5 tys. zł, z czego dotacja z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosła 212 tys. zł, reszta pieniędzy pochodziła z budżetu powiatu leszczyńskiego.

 

 

2022-09-07Galeria zdjęć: