logotyp

Powiat leszczyński najlepszy w Wielkopolsce

Powiat leszczyński zajął dziewiąte miejsce wśród powiatów, które w latach 2014-2021 wydały najwięcej pozyskanych z budżetu Unii Europejskiej pieniędzy – wynika z rankingu prestiżowego magazynu samorządowego Wspólnota.


Powiat leszczyński zajął dziewiąte miejsce wśród powiatów, które w latach 2014-2021 wydały najwięcej pozyskanych z budżetu Unii Europejskiej pieniędzy – wynika z rankingu  prestiżowego magazynu samorządowego Wspólnota.

Wspólnota opublikowała „Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2014-2019”. Powiat leszczyński zajął w nim wysokie – dziewiąte miejsce - z kwotą 1145,23 zł wydanych unijnych pieniędzy na mieszkańca. W poprzednim rankingu, uwzględniającym wydawanie funduszy europejskich w latach 2014-2019, samorząd był szósty. Wysoka pozycja w powiatu szczególnie cieszy, bo to najwyższe miejsce wśród wszystkich samorządów z Wielkopolski (w kategoriach: województw, miast wojewódzkich, miast na prawach powiatu, miast powiatowych, miasteczek i gmin wiejskich).   

Wspólnota opublikowała dziś szczegóły rankingu, którego wyniki ogłoszone zostały w październiku br., podczas Gali Inwestorów Samorządowych w Katowicach. Wówczas wyróżnienie dla powiatu leszczyńskiego odebrali starosta Jarosław Wawrzyniak, skarbnik Marcin Wydmuch i sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska.

2022-11-07