Spółka Colas Polska wykorzystuje sprzyjającą zimową pogodę wykonuje prace na kilku odcinkach największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego - przebudowy i budowy drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Na budowanym nowym odcinku drogi - kilometrowej obwodnicy Boguszyna – po ułożeniu pierwszej warstwy nawierzchni asfaltowej trwa profilowanie poboczy. Odcinek z Bukówca Górnego (od ronda) do Boguszyna jest już niemal gotowy. W samym Bukówcu Górnym trwa wymiana krawężników wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich. Pierwszej warstwy asfaltu doczekał się odcinek z Włoszakowic (przejazd kolejowy) do początku Bukówca Górnego. Na odcinku Włoszakowice – Zaborówiec, po ułożeniu nawierzchni bitumicznych, trwają prace przy profilowaniu poboczy. Na odcinku Zaborówiec – Brenno wykonywane są poszerzenia jezdni po prawej stronie.

Przebudowane odcinki są warunkowo oddane do użytku, inwestycja wciąż trwa, nie nastąpił ostateczny odbiór prac, a stwierdzone usterki będą sukcesywnie usuwane.

Inwestycję systematycznie wizytują starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

2018-01-18Galeria zdjęć: